W najbliższą sobotę w Kolonii Polskiej odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne święto ma wyjątkowy charakter, ponieważ lokalna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej świętuje jubileusz 115-lecia swojego powstania oraz działalności.
Strażackie święto odbędzie się już 6 czerwca 2026 roku, a miejscem głównych uroczystości będzie plac przy Wiejskim Domu Kultury w Kolonii Polskiej. To ogromne wydarzenie dla lokalnej społeczności, gdyż tak imponujący jubileusz jest powodem do dumy wśród okolicznych mieszkańców.
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz jubileusz 115-lecia istnienia OSP rozpoczną się o godzinie 15:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kolonii Polskiej. Podczas Liturgii zagra Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury. Po nabożeństwie około godziny 16:00 nastąpi oficjalny przemarsz uczestników wydarzenia przed budynek Wiejskiego Domu Kultury. Na 16:30 zaplanowano uroczysty apel strażacki, który będzie głównym punktem jubileuszu. Ta wyjątkowa uroczystość, organizowana przy współpracy Parafii Kolonia Polska, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuryłówce, będzie też okazją do wręczenia zasłużonych medali, odznaczeń i podziękowań za bezinteresowną służbę publiczną.
Organizatorzy gorąco zachęcają wszystkich mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości do licznego przybycia, aby swoją obecnością wyrazić szacunek dla pracy Strażaków.














