W najbliższą sobotę, 6 czerwca 2026 roku na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie odbędzie się X edycja młodzieżowego turnieju karate kontaktowego Tataria Cup.
Już za kilka dni na hali MOSiR przy ul. Konopnickiej 2, spotkają się młodzi adepci sztuk walki. Udział w turnieju potwierdziło do tej pory 304 zawodników i zawodniczek reprezentujących w sumie 21 klubów karate kontaktowego, pochodzących z całej Polski. Tak ogromne zainteresowanie wydarzeniem zapowiada wyjątkowo wysoki poziom sportowej rywalizacji oraz mnóstwo widowiskowych walk na matach.
Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wszystkich walk czuwać będzie doświadczona kadra sędziowska. Stanowisko sędziego głównego turnieju obejmie Shihan Ryszard Makara z Przemyśla, a sędzią technicznym będzie Sensei Tomasz Ciżyński z Sandomierza. W programie zawodów przewidziano tradycyjne konkurencje kata oraz kumite dla dzieci i młodzieży. Ponadto, z myślą o debiutantach (zwanych potocznie “Świeżakami”) stworzono specjalną kategorię kumite do 13. roku życia. Ta dedykowana grupa ma ułatwić start i budowanie pewności siebie zawodnikom, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w oficjalnych turniejach. Oprócz samej rywalizacji o medale, jubileuszowa edycja będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, integracji środowiska sportowego oraz promowania kluczowych wartości karate wśród najmłodszych.
Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich zawodników, trenerów, rodziców oraz fanów sportów walki do głośnego kibicowania i wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil.














