Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej znalazła się w prestiżowym gronie czternastu zwycięzców XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Re-Animuj się”. Sukces ten niesie za sobą wiele nowoczesnych warsztatów i ciekawych szkoleń.
Konkurs „Re-Animuj się” od lat cieszy się dużą renomą na mapie polskiego bibliotekarstwa, a jego celem jest wyławianie i wspieranie najbardziej pomysłowych instytucji. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział łącznie 148 bibliotek z całego kraju, a komisja konkursowa wyłoniła 14 laureatów. Wśród zwycięzców znalazła się Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej. Sukces ten oznacza, że w najbliższych miesiącach leżajską placówkę odwiedzać będą eksperci oraz Ambasadorzy LABiB. Przywiozą oni ze sobą autorskie i nowatorskie programy edukacyjne. Dzięki temu mieszkańcy i bibliotekarze zyskają dostęp do unikalnej wiedzy z zakresu nowoczesnych działań literackich, improwizacji, pracy z emocjami, tworzenia komiksów oraz technologii, takich jak AI czy zaawansowany model nauczania STEAM. Taka wygrana to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim szansa na to, by Biblioteka Publiczna gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej stała się jeszcze bardziej atrakcyjnym i inspirującym miejscem spotkań dla całej lokalnej społeczności.
Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Bibliotece Publicznej gminy Leżajsk serdecznie gratulujemy wygranej.











