W środę, 27 maja, w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni odbyła się VII edycja Konkursu Matematycznego „Liga złota” i „Liga srebrna”. Do rywalizacji, dedykowanej uczniom klas drugich i trzecich szkół podstawowych, przystąpiło 37 młodych pasjonatów nauk ścisłych, reprezentujących 10 placówek oświatowych.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie wymagającego testu matematycznego w czasie 45 minut. Po wytężonej pracy umysłowej i oddaniu arkuszy, dzieci mogły rozładować emocje podczas kreatywnych zajęć plastycznych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, sportowa rywalizacja oraz przede wszystkim dobra zabawa. Konkurs honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel oraz Kuratorium Oświaty.
Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła najlepszych z najlepszych. Laureatami tegorocznych zmagań w poszczególnych kategoriach zostali:
Klasy II
- „Liga złota” – Dawid Kolano (Szkoła Podstawowa w Łętowni),
- „Liga srebrna” – Milena Szwed (Szkoła Podstawowa nr 1 w Leżajsku).
Klasy III
- „Liga złota” – Bartosz Kozieł (Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej),
- „Liga srebrna” – Maciej Szafran (Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie).
Sędziowie postanowili przyznać także wyróżnienia dla uczniów, którzy znaleźli się tuż za podium. Otrzymali je:
- Dominik Czekirda (Szkoła Podstawowa nr 1 w Leżajsku) – klasa II „Liga złota”,
- Antoni Nawara (Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej) – klasa II „Liga srebrna”,
- Jakub Rudziński (Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej) – klasa III „Liga złota”,
- Marcin Olechowski (Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej) – klasa III „Liga srebrna”.
Podsumowaniem matematycznego święta było uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych upominków. Gratulacje utalentowanym uczniom składali osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętowni Marta Radomska, a także pomysłodawczynie i organizatorki całego przedsięwzięcia – Ewa Chowaniec i Małgorzata Misiak.













