Młodzi miłośnicy siatkówki będą mieli okazję do sportowej rywalizacji na świeżym powietrzu. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku zorganizowany zostanie turniej siatkarskich mikstów, w którym główną nagrodą będzie Puchar Burmistrza Leżajska. Wydarzenie zaplanowano na środę, 10 czerwca 2026 roku, a pierwsze mecze rozpoczną się o godzinie 9:00.
Do rywalizacji mogą zgłaszać się zespoły reprezentujące szkoły, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby oficjalne, a także grupy amatorskie, czyli tak zwane „dzikie drużyny”. Turniej skierowany jest do młodzieży z rocznika 2013 (uczniów klas szóstych) oraz zawodników młodszych. Warunkiem koniecznym do udziału w zawodach jest obecność pełnoletniego opiekuna przy każdej zgłoszonej ekipie.
Rywalizacja będzie się toczyć według ściśle określonych zasad. Na pomniejszonym boisku o wymiarach 14 na 7 metrów oraz przy siatce zawieszonej na wysokości 224 centymetrów naprzeciw siebie staną czteroosobowe składy. W każdym zespole w danym momencie na parkiecie musi znajdować się dokładnie dwóch chłopców i dwie dziewczyny. Drużyny mogą posiadać również zawodników rezerwowych. Spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów – każdy z nich do 15 punktów, natomiast ewentualny tie-break rozstrzygnie się po zdobyciu 11 punktów przez jedną ze stron.
Zgłoszenia zespołów przyjmowane są tylko do poniedziałku, 8 czerwca 2026 roku. Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem 606 725 775 lub drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres e-mail: janmach58@gmail.com.






![Dzień Otwarty w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku [ZDJĘCIA]](https://naszlezajsk.pl/wp-content/uploads/2026/05/706189446_1487488266508335_5770990973325799461_n-75x75.jpg)






