Za nami kolejna odsłona Nocy Muzeów w Leżajsku. W tym roku Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało w sobotę, 16 maja, bogaty program łączący kulturę, historię oraz muzykę. Wieczór upłynął pod znakiem nostalgii i refleksji nad zachowaniem lokalnej tożsamości.
Centralnym punktem wydarzenia był koncert „Broadway na dworcu wspomnień” w wykonaniu Teatru Muzycznego Broadway, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała utwory z repertuaru m.in. Maryli Rodowicz, Stanisławy Celińskiej, Skaldów czy Edith Piaf. Choć zespół tworzą artyści-amatorzy z terenu Powiatu Leżajskiego, ich pełen pasji występ zachwycił profesjonalizmem. Na scenie zaprezentowali się soliści i instrumentaliści, a w rolę zawiadowcy muzycznych stacji wcieliła się Magdalena Niemczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leżajskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatowych oraz Rady Muzeum. Dyrektorowi GOK w Giedlarowej, Markowi Krauzowi, przekazano podziękowania za wieloletnią współpracę przy budowaniu lokalnej kultury. Dodatkowo do godziny 24:00 odwiedzający mogli bezpłatnie zwiedzać ekspozycje stałe i czasowe placówki, w tym wystawy archeologiczne, etnograficzno-zabawkarskie czy browarnicze.
Fot. Dawid Wiech, Muzeum Ziemi Leżajskiej.

















