W ubiegłym tygodniu w Gminie Leżajsk, w miejscowościach Przychojec oraz Stare Miasto, doszło do nielegalnego wywozu i porzucenia odpadów pochodzenia zwierzęcego. To poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, bezpieczeństwa sanitarnego oraz porządku publicznego.
– Według uzyskanych informacji w rejonie zdarzenia widziany był biały bus. Na chwilę obecną nie potwierdzono, czy pojazd miał bezpośredni związek ze sprawą, jednak każda informacja może mieć istotne znaczenie dla wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia – czytamy na stronie internetowej Gminy Leżajsk.
Sprawa została zgłoszona Policji. Na miejscu zabezpieczono ślady, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców.
Mimo oburzenia, jakie wywołała cała sytuacja, po raz kolejny mieszkańcy pokazali ogromne zaangażowanie i solidarność. Słowa uznania należą się wszystkim osobom, które nie pozostały obojętne, zgłosiły zdarzenie oraz włączyły się w uprzątnięcie terenu i usuwanie skutków tego incydentu.
Władze samorządowe kierują szczególne podziękowania do pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Leżajsku, pracowników Urzędu Gminy Leżajsk oraz Druhen i Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Przychojcu za zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne przeprowadzenie działań porządkowych.
– Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej czujności i natychmiastowe zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji związanych z nielegalnym wywozem odpadów. Brak reakcji oznacza przyzwolenie na działania, które zagrażają bezpieczeństwu i porządkowi w naszej okolicy – mówią samorządowcy.
















