Kierowców poruszających się po Nowej Sarzynie czekają istotne zmiany. Od piątku, 15 maja, wprowadzona została nowa czasowa organizacja ruchu na odcinku prowadzącym przez deptak nad rzeką Trzebośnicą. Chodzi o trasę objazdową łączącą ulicę Jana Pawła II z drogą gminną w Rudzie Łańcuckiej.
Urząd Miasta i Gmina Nowa Sarzyna poinformował o wyznaczeniu konkretnych okien godzinowych, w których przejazd tą trasą będzie w ogóle możliwy. Poza wskazanymi porami odcinek pozostanie zamknięty dla ruchu kołowego.
Nowy harmonogram przejazdu
Przejazd przez deptak nad Trzebośnicą będzie dostępny wyłącznie w następujących dniach i godzinach:
Dni robocze: od 6:00 do 7:30 oraz od 14:00 do 16:00
Soboty: od 9:00 do 11:30
Urzędnicy przypominają jednocześnie, że na opisywanym odcinku niezmiennie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Trasa jest przeznaczona do użytku wyłącznie dla samochodów osobowych. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne stosowanie się do nowego oznakowania pionowego i poziomego.













