W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podpisała kolejne umowy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Dzięki przyznanym środkom znaczące wsparcie finansowe trafi do samorządów z powiatu leżajskiego. Miasto i Gmina Nowa Sarzyna otrzyma ponad 7,3 mln zł, natomiast Gmina Leżajsk ponad 6 mln zł.
Wojewoda Teresa Kubas-Hul podpisała 8 maja dwie umowy z burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzejem Rychlem. Dokumenty dotyczą przebudowy starej kotłowni w Nowej Sarzynie. Obiekt zostanie dostosowany do pełnienia funkcji miejsc schronienia dla mieszkańców oraz magazynu ochrony ludności. Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi 7 377 274,18 zł. To kolejny etap konsekwentnie realizowanej przez samorząd polityki poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
Gmina Leżajsk również otrzyma znaczące środki. Wójt Krzysztof Sobejko podpisał z wojewodą dwie umowy dotyczące realizacji zadania pn. „Budowa miejsca ukrycia wraz z magazynem w ramach OLiOC Gminy Leżajsk”. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 6 082 494 zł. Projekt obejmuje także budowę zaplecza socjalno-biurowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Giedlarowej.
Realizacja obu inwestycji znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców i zwiększy gotowość samorządów do skutecznego reagowania w sytuacjach nadzwyczajnych.
W innych terminach umowy podpisywali także samorządowcy pozostałych jednostek samorządowych z terenu powiatu leżajskiego.













