W minioną sobotę, 16 maja, odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. Wzięło w nim udział około 4500 osób – pielgrzymów z całej Polski oraz władze samorządowe z całego powiatu leżajskiego.
W ramach wydarzenia, ulicą Mickiewicza z rynku pod mury sanktuarium przeszła procesja różańcowa. W jej trakcie wierni modlili się w intencji mieszkańców Leżajska, powierzając miasto i jego mieszkańców opiece Matki Bożej. Później odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Chudzio.
W programie znalazły się również prelekcje, które wygłosili kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie ks. Józef Niżnik oraz ks. dr Witold Burda. Wykłady stały się okazją do refleksji nad rolą wiary, modlitwy i odpowiedzialności za rodzinę oraz wspólnotę.
Spotkanie miało nie tylko modlitewny, ale również integracyjny charakter. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje kulinarne, rekreacyjne i ruchowe dla Wojowników Maryi oraz ich rodzin. Nie zabrakło również stoisk z wydawnictwami religijnymi i dewocjonaliami.
Galeria zdjęć, fot. Miasto Leżajsk.






































